امنیت با GFI LANguard Network Security Scanner

ارسال شده در: مقالات | 0

امنیت ( Network Security Scanner ) به شاخه ها و بخش های متعددی تقسیم بندی می شود. اما بیشترین بخشی که مورد توجه کاربران قرار می گیرد امنیت Server و Client می باشد.

Server به کامپیوتری گفته می شود که به عنوان یک سیستم کامپیوتری به ارائه خدمات وب و میزبانی فضاهای اینترنتی و یا به عنوان کامپیوتر مرکزی در یک شبکه قرار دارد.

client نیز به سیستم هایی گفته می شود که با سرور در تماس می باشند. بر قراری امنیت برای هر دو مورد بسیار مهم می باشد اما افزایش امنیت در سرورها نسبت به Client ها ضروری تر می باشد زیرا سرور ها دارای اطلاعات و داده های بیشتری می باشند و به دیگر سیستم ها سرویس ارائه می کنند.

مدیران سرور پس از برقراری امنیت و انجام تنظیمات سرور نیاز به تست کلی برای چک نمودن قسمت های مهم سرور دارند. ابزار و نرم افزارهای مختلفی برای این کار وجود دارند که اقدام با روش های گوناگون عملیات تست را انجام می دهند و در پایان با ارائه گزارش مشکلات موجود بر روی سرور را ارائه می دهند.

یکی از بهترین نوع این نرم افزارها Scanner ها می باشند. این نرم افزارها با دریافت IP سرور اقدام به چک نمودن آن ها نموده و با روش های جستجوی مختص به خود اقدام به کشف مشکلات سرورها می کنند.

همچنین این نرم افزارها می توانند تا با دریافت آدرس یک سایت اقدام به شناسایی باگ ها و مشکلات موجود در وب سایت ها و پرتال های آنها می کند و علاوه بر نشان دادن مشکلات راه های حمله و ابزار آن ها را به شما معرفی می کند.

این نرم افزارها همین قدر که می توانند برای یک مدیر سرور مفید باشند ، به همان انداز نیز می توانند موجب بروز مشکلاتی برای آنها شوند و این مشکلات زمانی ایجاد می شود که این نرم افزارها در دست افرادی به نام Hacker باشد.

هکرها با شناسایی مشکلات وب سایت ها توسط این نرم افزارها و معرفی ابزارهایی که در جهت سوء استفاده از این مشکلات وجود دارد و استفاده از آنها برای یک سایت و یا یک سرور مشکلاتی را پدید می آورند.

در این مطلب شما را با یکی از مشهورترین Scanner های شبکه آشنا می کنیم که سالهای زیادی است که به مدیران سرورها برای رفع مشکلات و کشف آنها کمک می کند

GFI LANguard Network Security Scanner
GFI LANguard Network Security Scanner

LANguard Network Security Scanner نام نرم افزاری مشهور در زمینه امنیت می باشد که به وسیله آن کاربران قادرند تا مشکلات مربوط به وب سرورها و یا سیستم های شبکه را شناسایی نمایند و بدین شکل در جهت رفع آن ها اقدام نمایند. این نرم افزار از ابزارهای متعددی در این زمینه برخوردار می باشند. این نرم افزار قابلیت شناسایی بیش از ۱۵۰۰۰ آسیب پذیری مختلف را دارا می باشد.همچنین در هنگام ارائه گزارش از آسیب پذیری ها لینک های راهنما جهت چگونگی استفاده از مشکلات برای حمله  و همچنین چگونگی جلوگیری بروز چنین مشکلاتی را می توان مشاهده نمود. این نرم افزار محصولی از شرکت امنیتی GFI Software می باشد.

 دانلود رایگان نرم افزار امنیت سرور

GFI LANguard Network Security Scanner v12.1

 

از ویژگی های این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– قابلیت شناسایی پورت های باز بر روی سیستم ها و سرور

– دارای ابزار Whois

– دارای ابزارهای بررسی مشکلات موجود بر روی SQL Server ها

– دارای ابزار Traceroute به منظور شناسایی دستگاه های ارتباطی ما بین شما و هدف

– قابلیت شناسایی بیش از ۱۵۰۰۰ آسیب پذیری مختلف

– قابلیت استخراج و ذخیره سازی patch های امنیتی و به روز رسانی ویندوز XP

– قابلیت به روز رسانی نرم افزار

و … .

(GFI) Network Security Scanner

Patch management: Fix vulnerabilities before an attack

Patch management is vital to your business. Network security breaches are most commonly caused by missing network patches. GFI LanGuard scans and detects network vulnerabilities before they are exposed, reducing the time required to patch machines on your network. GFI LanGuard patches Microsoft ®, Mac® OS X®, Linux® and more than 60 third-party applications, and deploys both security and non-security patches. More info

Network auditing: Analyze your network centrally

GFI LanGuard provides a detailed analysis of the state of your network. This includes applications or default configurations posing a security risk. GFI LanGuard also gives you a complete picture of installed applications; hardware on your network; mobile devices that connect to the Exchange servers; the state of security applications (antivirus, anti-spam, firewalls, etc.); open ports; and any existing shares and services running on your machines. More info

System requirements: Software

Supported operating systems (x86 or x64):

 • Microsoft Windows Server 2016 Standard/DataCenter
 • Microsoft Windows Server 2012 (including R2) Standard/Enterprise
 • Microsoft Windows Server 2008 (including R2) Standard/Enterprise
 • Microsoft Windows 10 Pro/Enterprise
 • Microsoft Windows 8/8.1 Pro/Enterprise
 • Microsoft Windows 7 Professional/Enterprise/Ultimate
 • Microsoft Windows Vista Business/Enterprise/Ultimate
 • Microsoft Small Business Server 2011

Other server components

The following components are required to be installed on the server where GFI LanGuard is installed:

 • Microsoft .NET Framework 4.5.1

Supported databases

 • Microsoft SQL Server 2008 R2 or later
 • Microsoft SQL Server Express Edition 2008 R2 or later (free version)

Note: It is recommended that database files are stored on fast disks such as SSD for optimal performance.

GFI LanGuard and TLS 1.1 or higher

If you plan to deploy GFI LanGuard in an environment where TLS 1.1 and above is running, you need to enable FIPS-Compliant algorithms on the computer where the GFI LanGuard is installed. Click here for more details

Target computer components

The following components are required to be installed on target computers for GFI LanGuard to be able to scan them:

 • Secure Shell (SSH) – Required for UNIX/Linux/Mac OS based scan targets. Commonly included as part of all major UNIX/Linux distributions.
 • Enable File and Printer Sharing.
 • Enable Remote Registry.

Click here for the full list of GFI LanGuard system requirements, including the requirements of the Agent and the Relay Agent.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.