تفاوت بین لایسنس و کرک چیست؟

ارسال شده در: اخبار | ۲

برای اطلاع از تفاوت بین نرم افزارهای دارای لایسنس و کرک در این مقاله با ما همراه باشید.

منظور از لایسنس را میتوان به صورت زیر توضیح داد که لایسنس یا معتبر و اورجینال است که حتما باید از شرکت و سازمان سازنده نرم افزار خریداری شود و یا اینکه نسخه کپی شده از یک لایسنس معتبر است که به آن لایسنس “های کپی” یا (High-Copy) گفته می شود. تفاوت این دو تنها در زمانی مشخص می شود که شما لایسنس را از شرکت سازنده استعلام کنید که طبیعتا جواب استعلام شما منفی خواهد بود.

در غیر این صورت لایسنس High-Copy دقیقا مانند لایسنس اصلی مورد استفاده قرار می گیرد و تمامی مزایای آن را دارد. به عبارتی هیچگونه تفاوتی با لایسنس اورجینال ندارد.

در نرم افزارهای مختلف حالات مختلفی در فعالسازی وجود دارد برای مثال یک نرم افزار مانند سری نرم افزارهای دوربین های امنیتی و مداربسته پاناسونیک فقط با یک سریال نامبر یا شماره سریال فعال می شوند که برای فعالسازی لایسنس شما یک رشته از کاراکتر ها می باشد که توسط تیم پشتیبانی برای شما ارسال می شود.

در برخی دیگر فعالسازی بصورت دریافت فایل انجام می شود بصورتی که شما باید اطلاعات نمایش داده شده سخت افزاری خود را که توسط نرم افزار به شما نمایش داده می شود را برای تیم پشتیبانی ما ارسال کنید تا آنها با اطلاعات مذکور لایسنس هایکپی شما را تهیه و برای شما ارسال کنند.

اما در مورد کرک اینگونه نیست و شما باید یک فایل دستکاری شده را ازتیم پشتیبانی دریافت و در مسیر نصب نرم افزار که معمولا همان فایل اجراریی نرم افزار است را قرار دهید.

خب این موضوع که شما یک نرم افزار را از کرک میکنید و برای کرک ان مجبور هستید که یک فایل را از گروهی که نمیشناسید بگیرید و در مسیر نصب کپی برنامه خود با دسترسی ادمین اجرا کنید موضوعی است که به هزینه کرد شما برمی گردد. هرچند که برخی از تیم ها و شرکت ها مانند تندر که سابقه زیادی در تولید نرم افزارهای کرک شده دارند مورد اعتماد اغلب کاربران هستند اما خب بالاخره این یک حق است که باید به مشتری داد.

از آنجا که همواره حق با مشتری است برخی از گروه های ساخت و تولید کیجن – کرک و لایسنس ها high-copy این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده اند که بتوانند نسخه های کرک شده یا لایسنس هایکپی آنها را در یک آزمایشگاه حرفه ای در مدت آزمایشی مورد تست و آزمون وخطا قرار دهند.

این واضح است که هزینه لایسنس اورجینال از مبلغ لایسنس High-copy بیشتر باشد و طبیعتا هزینه لایسنس های کپی از کرک آن بیشتر است. لایسنس و کرک

با توجه به اینکه هزینه تولید و ساخت فایل کرک و لایسنس برای هر نرم افزار به تعداد نفرساعت کاری که میبرد مربوط میشود این طبیعی است که نتوان آن را رایگان ارائه کرد.

اکنون با توضیحات ارائه شده احتمالا به دلایل وجود برخی از فایلهای کرک شده رایگان در بستر اینترنت پی برده اید.

جمع بندی تفاوت بین لایسنس – کرک – کیجن

در لایسنس شما فایل را از شرکت سازنده نرم افزار دریافت می کنید و فقط لایسنس را از تیم هکر دریافت میکند و نرم افزار شما به هیچ عنوان دستکاری نخواهد شد و کاملا اورجینال است اما لایسنس قابل استعلام از شرکت سازنده نیست.

در کرک نرم افزار فرایند چک کردن لایسنس توسط تیم هکر بایپس خواهد شد و این بدین معنی است که شما باید یک فایل دستکاری شده را که بعنوان فایل کرک شناخته می شود را از تیم هکر دریافت و در مسیر نصب قرار دهید و که نکات امنیتی و راهکارهای هکرهای کلاه سفید هم در بالا مورد بحث قرار گرفت.

در کیجن شما برای دریافت لایسنس دیگر نیازی به تیم هکر ندارید و خودتون هر زمانی که نیاز داشته باشید می توانید برای نرم افزارهای نصبی خود لایسنس یا شماره سریال درست کنید.

2 Responses

  1. مسلم

    فرمودید که لایسنس یک نفره رو رایگان میدید لطف کنید به ایمیل من بفرستید تستش کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.