crack and patch – ساخت کرک برای نرم افزار

ارسال شده در: مقالات | ۱

نرم افزار خارجی که خریداری کرده اید محدودیت داشته و تنها بر روی یک کامپیوتر کار می کند؟(crack and patch)

بعضی از امکانات نرم افزار شما فعال نمی باشد؟(crack and patch)

قصد تغییرات در یک نرم افزار را دارید؟(crack and patch)

تیم مهندسی معکوس گروه نرم افزاری کامبادن می تواند هرگونه از تغییرات درخواستی شما را در نرم افزار مورد نظر شما ایجاد کرده و محدودیت آن را برطرف کرد.

وصله یا پچ (به انگلیسی: Patch) برای حل مشکلات نرم‌افزاری یا به روزرسانی برنامه‌های کامپیوتری به همراه اطلاعات پشتیبانی شده آن‌ها طراحی می‌شوند. معمولاً شامل تعمیر مشکلات امنیتی، اشکال نرم‌افزاری و بهبود پایداری و عملکرد برنامه است. اگر چه معمولاً ابزاری برای حل مشکلات هستند، اما وصله‌های ضعیف خود می‌توانند مشکلات جدیدی را به همراه آورند.

تولید کنندگان نرم‌افزار پس از آگاهی از وجود نقاط آسیب‌پذیر در محصولات خود، با ارائه وصله‌ها یا crack and patch لازم، اقدام به برطرف نمودن مسئله و حل مشکل ایجاد شده، می‌نمایند. می‌بایست از نصب آخرین وصله‌های ارائه شده مرتبط با محصولات نرم‌افزاری که بر روی سیستم خود، مطمئن شد. اعتقاد عملی به سیاست فوق، ضریب حفاظتی و امنیتی سیستم را افزایش خواهد داد.

مدیریت وصله – crack and patch – فرایندی است که طی آن نقشه‌ای برای اینکه چه وصله‌ای باید برای کدام سامانه در یک زمان خاص به کار رود طرح‌ریزی می‌شود.

برنامه‌نویس‌ها وصله‌ها را در شکل‌های متفاوتی به کار می‌گیرند. از آنجا که نویسندگان برنامه‌های انحصاری کد برنامه‌هایشان را منتشر نمی‌کنند، وصله‌های آن‌ها به وسیلهٔ کدهای دودویی به جای کد منبع آن‌ها منتشر می‌شود. این نوع از وصله‌ها برنامه‌های اجرایی را تغییر می‌دهند — برنامه‌ای که کاربر آن‌ها را اجرا می‌کند — چه به وسیلهٔ تغییر دادن کد دودویی برای برای رفع اشکال، چه به وسیلهٔ به طور کامل جایگزین کردن آن.

پچ‌ها، یک مشکل خاص و یا نقطه آسیب‎پذیر در یک نرم‌افزار را برطرف می‌نمایند. در برخی موارد سازندگان نرم‌افزار به جای ارائه یک پچ، اقدام به ارائه یک نسخه جدید از نرم‌افزارهای خود می‌نمایند (ارتقاء نرم‌افزار). تولیدکنندگان نرم‌افزار ممکن است به نسخه جدید ارتقاء یافته به عنوان یک وصله مراجعه نمایند.

crack and patch
Reverse Engineering

crack and patch

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.