دانلود رایگان ورژن جدید نرم افزار KNX ETS

دانلود مقالات آموزشی خانه هوشمند KNX-ETS

ارسال شده در: مقالات | 0

خانه هوشمند KNX-ETS چیست ؟
ETS تنها نرم افزار مستقل برای کنترل ساختمان و خانه هوشمند KNX-ETS طراحی شده و با پروتکل KNX راه اندازی می شود .

اهداف : ETS واقعا بی نظیر است هر جایی در جهان، شما به سادگی یکی از ابزارهای ETS را می توانید استفاده کنید و برای هر پروژه و یا برای هر ابزار تائید شده KNXاین راه اندازی ابزار یک تست از استاندار KNX است .

همه تولیدات پایه ای با تائیدیه محصولات از همه تجهیزات KNX می تواند به آسانی وابستگی و نیاز به ابزارها و ادوات را برای نقشه کشی و راه اندازی رفع و رجوع کند.

ETS در یک نسل جدید در خانواده نرم افزارهای ETS برای همه سطوح حرفه ای ما راه حل های پیشنهادی دارد.

ETS سه ورژن حرفه ای است برای همه نوع از ساختمانهای بدون محدویت روی سایز یا مرکب .

استفاده از ETS سه حرفه ای چگونه است ؟

ETS سه حرفه ای ورژنی برای طراحان با انتخابهای وسیعی از راه حل ها ومحصولات است .با استفاده از ETS سه حرفه ای شما می توانید راه حل های زیادی را ایجاد کنید، برای همه سطوح کاربردی محصولات حاضر ETS که دردسترس هستندازتولیدات KNX طراحی – کمیسیون – مدارک پروژه – عیب زدایی

ETS سه حرفهای تمامی سطوح کاربردی را در بر می گیرد :

برای شما به عنوان یک طراح حرفه ای انتخاب وسیعی از راه حل ها و محصولات وجود دارد . بوسیله استفاده از ETS سه حرفه ای شما می توانید راه حل های زیادی را ایجاد کنید . برای همه سطوح کاربردی محصولات ETS که در دسترس هستند از تولیدات KNX . ETS تجارت شما را قدرتمند می سازد ، نه فقط از تکنولوژی بلکه از نظر تجاری . چگونه ؟

شامل کاربردهای وسیعی می شود :

۱ – کنترل روشنایی : سوئیچ کردن ( خاموش وروشن کردن ) . دایمیینگ ( کم و زیاد کردن ) . مد روشنایی ( سناریو )

۲ – کنترل سایه : پرده – کرکره

۳ – گرمایش – تهویه – ایرکاندیشن (کنترل دمای اتاق شخصی کنترل رادیاتورها و احد ترمینال ، جوشاننده ، خنک کننده ، فن ها .

۴ – دسترسی و ایمنی ( آشکار ساز حضور – دزد گیر – آشکارساز و آژیر خطر – شبیه سازی حضور – سوئیچ اضطراری

۵ – مدیریت انرژی : اندازه گیری مصرف

۶ – توابع آسانی و کنترل هوشمند همه کابرها

۷ – کنترل از راه دور – تعمیرو نگهداری از راه دور بوسیله اینترنت و یا تلفن .

۸ – شاهراه های تکمیلی و یا سیستم های ( سرپرستی کنسولها – مدیریت آسان – سیستم اختصاصی امنیتی صوتی و تصویری و ….)

خانه هوشمند KNX-ETS

KNX برای ارتباط از سیستم ارتباط پشته ای پروتکل EIB استفاده کرده است و برای تنظیمات و رابط کاربری هم امکانات دو پروتکل دیگر را بصورت ارتقا یافته مورد استفاده

قرار داده است.

دانلود رایگان ورژن جدید نرم افزار KNX ETS
دانلود رایگان ورژن جدید نرم افزار خانه هوشمند KNX-ETS

 

برای برنامه نویسی و کار با این پروتکل شما نیازمند یک Gateway برای ایجاد ارتباط بین دستگاه ها و یک منبع تغذیه KNX هستید. همچنین نرم افزار برنامه ریزی تجهیزات KNX با نام ETS در وب سایت انجمن KNX در سه نسخه مختلف قابل خریداری است.

نسخه Lite – خانه هوشمند KNX-ETS

این نسخه در هر پروژه تا ۲۰ دستگاه KNX را پشتیبانی میکند و بصورت یک USB Dongle  ارائه میگردد.قیمت این نسخه ۲۰۰ یورو میباشد

نسخه Professional – خانه هوشمند KNX-ETS

این نسخه بدون محدودیت تعداد دستگاه بوده و بصورت USB Dongle  بفروش میرسد. قیمت نسخه حرفه ای ۱۰۰۰ یورو می باشد

نسخه Supplementary – خانه هوشمند KNX-ETS

برای خرید این نسخه لازم است که حداقل یک لایسنس از نسخه حرفه ای را خریداری کرده باشید. این نسخه با قیمت ۱۵۰ یورو برای کسانی است که میخواهند نسخه حرفه ای خود را روی ۲ رایانه استفاده کنند آماده فروش است.

دانلود رایگان آخرین ورژن نر م افزار KNX-ETS

بکارگیری امکاناتی که خانه را در اصطلاح هوشمند (Smart) می کند، همواره یکی از مواردی بوده است که بشر توجه زیادی به آن داشته و در طول دوره‌های مختلفِ توسعه ی فناوری راه حل های متعددی برای این منظور خلق کرده است. خانه هوشمند به خانه‌ای گفته می‌شود که ساکنین آن امکان تنظیم و کنترل تجهیزات الکترونیکی منزل خود را از راه دور و نزدیک داشته باشند و نیز بتوانند برنامه‌های مختلف و سناریو‌های متنوعی را برای آن تجهیزات تعریف و اجرا نمایند.

بطور کلی تجهیز ساختمان به مجموعه تجهیزاتی که به منظور افزایش کارایی و بهره وری و ایجاد محیطی مطبوع برای ساکنین آن طراحی و اجرا میگردند، هوشمند سازی ساختمان نامیده میشود. هدف از اجرای پروژه های هوشمند سازی میتواند تبدیل فضا به یک فضای متمایز و لوکس، تبدیل ساختمان به یک ساختمان با مصرف بهینه انرژی و یا تبدیل خانه به یک خانه مدرن و امن با مدیریت هوشمند باشد.

با ورود سیستمهای جدید از قبیل کنترل روشنایی، پرده، موتور خانه، اعلام حریق، کنترل دسترسی، دوربین مدار بسته و… در ساختمانها و لزوم کنترل مرکزی آنها، وجود یک سیستم یکپارچه و قابل برنامه ریزی احساس می گردد.
امروزه به منظور دستیابی به اهداف فوق، سیستم یکپارچه مدیریت ساختمان تحت عنوان BMS رشد و تکوین یافته است.
واژه BMS که مخفف Building Management System است، همانطور که از نامش بر می آید سیستمی جهت کنترل و مدیریت هوشمند ساختمان است. به تعبیری فنی تر مجموعه ای ازقطعات الکتریکی و الکترونیکی است که بصورت یک شبکه به هم متصل هستند.این مجموعه اطلاعات متغیرها را نظیر روشن، خاموش، کم، زیاد، درجه حرارت، فشار، رطوبت، ولتاژ، آمپر، کالری و یا وضعیت و حالت کارکرد تجهیزات را نظیر پمپ، فن، بویلرو چیلر را که توسط سنسورها و سوئیچ ها اندازه گیری می شود دریافت و پس از آنالیز آنها فرمانها را به عملگرها و موتورها نظیر شیرهای برقی، موتور دمپرها، کنتاکتورها و غیره ارسال می کند.
و البته از طریق کامپیوتر می توان به تمامی این شبکه دسترسی داشت و از این طریق نیز می توان اطلاعات و آلارم ها را دریافت، ذخیره و آنالیز کرد و همچنین می توان به تمامی عملگرها فرمان صادر نمود.
امروزه سیستم مدیریت ساختمان BMS نقش بسیار مهمی را در کنترل فنی، مدیریتی و هزینه ای تاسیسات ساختمان به عهده دارد.
BMS می تواند در برگیرنده تمامی سرویس های الکتریکی، مکانیکی و حفاظتی ساختمان باشد. این سرویس ها شامل گرمایش، سرمایش، تهویه مطبوع، آسانسور، نیروگاه برق اضطراری، پله برقی، کنترل روشنایی، دوربین مدار بسته، اعلام و اطفای حریق، کنترل تردد و … هستند.

آشنایی با هوشمند سازی ساختمان یا خانه هوشمند BMS

آشنایی با تجهیزات هوشمند سازی ساختمان

آموزش نصب خانه هوشمند

آشنایی با روش های هوشمند سازی خانه

آشنایی با انواع محصولات ساختمان هوشمند مانند کلید هوشمند برق ، کلید دیمر هوشمند ، ماژول روشنایی ،کلید هوشمند کولر آبی ، کلید پرده هوشمند و …

آشنایی با انواع گجت های هوشمند

آشنایی با امکانات خانه هوشمند

آشنایی با مزایای خانه هوشمند

آشنایی با انواع شرکت های هوشمند سازی ساختمان در شهرهای بزرگ مانند هوشمند سازی ساختمان در تهران ، هوشمند سازی ساختمان در شیراز و…

آشنایی با قیمت BMS یا سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

خانه هوشمند چیست bms

کاربرد خانه هوشمند bms

آموزش طراحی خانه هوشمند ets knx bms 

کتاب آموزش خانه هوشمند bms 

اینترنت اشیا چیست 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.